Nepřijetí eura je ostuda, říká ministr Dvořák. Zmínil výhody, které by nová měna přinesla

Nepřijetí eura je ostuda, říká ministr Dvořák. Zmínil výhody, které by nová měna přinesla

Česká republika se při vstupu do Evropské unie zavázala k přijetí eura, a to, že svůj závazek dosud neplní, je podle ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka (STAN) ostudou. Člen vlády to řekl ve vysílání CNN Prima NEWS. Zmínil také hlavní výhody, které by přijetí nové měny přineslo.

„Důvodů pro přijetí eura je spousta, a jsem rád, že se v tuto chvíli vede tato debata. Euro má celkem dvacet zemí EU a dalších pět zemí, které jsou v Evropě a nejsou v Unii, a spokojenost s touto měnou přesahuje šedesát procent,“ nastínil Dvořák.

Euro by podle ministra Česku přineslo hned řadu benefitů. „Jsou to například desetimiliardové náklady spojené s tím, že v Česku neustále měníme mezi korunami a eurem. A že musíme udržovat neustále nějaké rezervy na krytí kurzových rizik, a to jsou nepochybně zvýšené náklady,“ sdělil s tím, že by s eurem odpadla i velká část administrativní zátěže.

Zdroj a odkaz na celý video záznam: https://cnn.iprima.cz/neprijeti-eura-je-ostuda-mysli-si-dvorak-cesku-by-to-prineslo-radu-benefitu-435748